محراب قلم

شنبه 1 مرداد 1390 08:02 ب.ظ

نویسنده : المستغرق
ارسال شده در: فرهنگی - اجتماعی ،

ما بچه هایی  که در مسجد بزرگ شدیم و رشد کردیم همیشه محراب را اوج تعبد  ، اوج تقوا در معماری مسجد ، و برترین نقطه مسجد می دانیم ، و مسجد خانه امن خدای تعالی است خانه ای امن برای رشد اخلاق و روحیات سالم مومنین و تعالی انسان .

 با وجود این آموزه ها نوع تفکر در ذهن جوان مومن مسلمان : مسجد خانه ای است که در چند قدمی خدا قرار دارد و محراب هم درب رسیدن به خدای رحیم .

اما محراب و مسجد با آن جایگاه رفیع  که مبشر صالحات است و منذر سیئات چه نام با مسمایی دارد " محراب " که در لغت و ریشه از محاربه و حرب می آید . به معنی خط مقدم میدان جنگ (نفر به نفر) می باشد ، درست است کمی تعجب برانگیز است ؟ مسجد کجا و میدان جنگ کجا ؟ اما اوج ظرافت همین جاست ، محراب محل محاربه با شیطان است . و محل یکه تازی و رسیدن تا خدا در میدان جنگ رخ می دهد که فاتح آن به خدا رسیده است .

امروزه که شاهد تهاجمات گسترده فرهنگی بر علیه اسلام عزیز هستیم نباید بیکار بنشینیم ، چون دشمن در حال حمله مکرر و بی امان به ماست و ما در حال جهاد به سر می بریم و شرکت در جهاد علیه کفر بر مسلمانان واجب  است . این عرصه تهاجم فرهنگی که در غالب هجمه های رسانه ای و تبلیغی بر ما روا می شود نیاز به پاسخی و یا به نگاه نظامی تک و پاتکی رسانه ای می خواهد . از این رو ساده ترین رسانه کهع اثری ماندگار دارد قلم است که هم خدای متعال به آن قسم یاد کرده  است و هم در دسترس تمام صاحبان فکر و اندیشه است.

 پس در وادی جنگ رسانه ها : ما با قلم به جنگ قلم ها و ماهواره ها می رویم وقرار گاه مرکزی محراب قلم را در مسجد دل بنا می کنیم . و با تمام عقل و شعور در آن محراب به جهاد و سجود می پردازیم .

و من ا.. توفیق

 

دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: مسجد ، محراب قلم ،
دنبالک ها: محراب قلم ،
آخرین ویرایش: - -شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic